Zaraz po studiach, przez cztery lata pracowałam w samorządzie terytorialnym. Rozpoczynałam pracę jako stażysta z Urzędu Pracy, skierowany do Wydziału Spraw Obywatelskich i Zdrowia. Gdy odchodziłam ze Starostwa – zajmowałam Samodzielne Stanowisko ds Promocji i Rozwoju Powiatu.
Byłam rzecznikiem prasowym Starosty Sandomierskiego, pisałam pierwszą strategię rozwoju powiatu sandomierskiego, zajmowałam się projektami unijnymi, promocją regionu, współpracą z organizacjami pozarządowymi, lokalnymi przedsiębiorcami, a także współpracą z zagranicą.
W 2000 roku, jako przedstawiciel Wojewody Świętokrzyskiego odbyłam staż w Brukseli
w Przedstawicielstwie Gmin Szkockich na Unię Europejską – CoSLA Brussels Office.
W późniejszych latach, z ramienia Starosty Sandomierskiego, pomagałam gminom powiatu sandomierskiego w nawiązywaniu pierwszej współpracy z małymi i średnimi przedsiębiorcami
i samorządami lokalnymi z francuskich regionów Szampanii i Burgundii.
W 2004 roku otrzymałam niemal jednocześnie dwie propozycje. Każda z nich oznaczała całkowitą zmianę. Nowe doświadczenie, możliwości dalszego rozwoju i inne warunki pracy. Pierwsza była propozycją pracy jako in-house lawyer dla dużej korporacji, druga to był etat prokuratorski – początkowo na stanowisku asesora prokuratury. Obie na drugim końcu Polski.
Wybrałam wówczas prokuraturę.