JAK POMAGAM

Jestem ogromną zwolenniczką budowania relacji i szukania porozumienia. Nie unikam jednak procesu i gdy sprawa tego wymaga – pomagam przejść przez postępowanie sądowe.

Stawiam na precyzyjną analizę sytuacji w celu odkrycia istoty problemu i znalezienia najlepszego wyjścia. Nie boję się niesztampowych rozwiązań.

Radca i mediator

W zależności od rodzaju problemu, z jakim przyszło się Państwu zmierzyć, mogę pomóc na dwa sposoby:

  1. jako RADCA PRAWNY
  2. jako MEDIATOR

Rola mediatora i rola radcy prawnego nie łączą się.

Przyjęcie w danej sprawie roli mediatora wyłącza możliwość udzielenia porady prawnej, a także zostania pełnomocnikiem lub obrońcą którejkolwiek ze stron.

Więcej o mediacji mogą Państwo przeczytać tutaj: przeczytaj czym jest mediacja.

Podobny zakaz obowiązuje „w drugą stronę”.

Jeżeli w danej sprawie udzielę którejś ze stron porady prawnej, bądź jestem lub byłam jej pełnomocnikiem lub obrońcą w konkretnej sprawie, to w tej sprawie nie mogę przyjąć roli mediatora.

Zobacz:
Radca prawny
Mediator

Poufność

Pomagam w sprawach prywatnych i firmowych przedsiębiorcom (w tym także rolnikom) i osobom prywatnym. Poruszane tematy bywają bardzo delikatne i wymagają zapewnienia poufności.

Moi Klienci mogą mieć pewność, że wszelkie informacje, o których dowiem się w związku z prowadzeniem sprawy, są chronione tajemnicą zawodową, a osoby, których interesy w jakikolwiek sposób kolidują z interesem mojego Klienta, nie będą mogły uzyskać w tej sprawie mojej pomocy prawnej.

Tajemnica zawodowa jest jednym z wyróżników radców prawnych i adwokatów, a obowiązek jej przestrzegania wynika także z naszych kodeksów etycznych. Podobny obowiązek zachowania w tajemnicy obowiązuje mediatora.

Zobacz:

Kodeks etyki radcy prawnego
Kodeks etyki adwokackiej
Europejski Kodeks Postępowania Mediatorów

Pomagam osobiście – wnikliwie analizując sprawy, z którymi Państwo się do mnie zgłaszacie.

Nie udzielam pomocy prawnej osobom anonimowym. Podanie przez zgłaszającą się osobę swoich danych osobowych i dokładne opisanie sprawy jest bezwzględnym wymogiem dla udzielenia pomocy prawnej.

Specjalizacja

Specjalizuję się w pomocy prawnej, mającej na celu wspieranie rodziny na każdym etapie jej trwania i rozwoju.

Począwszy od momentu jej powstania:

– zawarcie małżeństwa, umowy majątkowe małżeńskie, wybór małżeńskich ustrojów majątkowych, prezenty ślubne, umowy z zakresu organizacji uroczystości weselnych),

poprzez kolejne etapy rozwoju:

– ochrona majątku, zmiana majątkowej umowy małżeńskiej, alimenty, prowadzenie firmy,  praca zarobkowa i egzekucja należności, gospodarstwo rolne, nabywanie nieruchomości, zasiedzenie, przywrócenie posiadania, umowy darowizny i sprzedaży, odszkodowania,

aż po etap zmiany pokoleniowej:

 umowa z następcą, fundacja rodzinna, sukcesja, testament, postępowanie spadkowe, zrzeczenie się dziedziczenia i inne umowy dotyczące spadku.

Zobacz:

Porady prawne online
Skorzystaj z mediacji on-line
Odpłatność

Blogosfera

Oprócz tej strony, dzielę się swoją wiedzą na dodatkowych blogach tematycznych:

O sprawach karnych i nie tylko – piszę na stronie http://apelacja-blog.pl

O sprawach bliżej związanych z szeroko rozumianym prawem rodzinnym – piszę na stronie https://rodzinawsandomierzu.pl

Jeżeli Państwa interesuje konkretna tematyka – zachęcam do , subskrypcji wybranych blogów, śledzenia kolejnych wpisów i proponowaniu nowych, ciekawych tematów.

Jeśli potrzebujecie Państwo konsultacji prawnej w konkretnej sprawie – serdecznie zapraszam do kontaktu. Z przyjemnością Państwu pomogę. Mój adres e-mail: poczta@orlowskam.com, tel. 530 892 582