JAK POMAGAM

Jestem ogromną zwolenniczką budowania relacji i szukania porozumienia. Nie unikam jednak procesu i gdy sprawa tego wymaga – pomagam przejść przez postępowanie sądowe.

Stawiam na precyzyjną analizę sytuacji w celu odkrycia istoty problemu i znalezienia najlepszego wyjścia. Nie boję się niesztampowych rozwiązań.

Radca i mediator

W zależności od rodzaju problemu, z jakim przyszło się Państwu zmierzyć, mogę pomóc na dwa sposoby:

  1. jako RADCA PRAWNY
  2. jako MEDIATOR

Rola mediatora i rola radcy prawnego nie łączą się.

Przyjęcie w danej sprawie roli mediatora wyłącza możliwość udzielenia porady prawnej, a także zostania pełnomocnikiem lub obrońcą którejkolwiek ze stron.

Więcej o mediacji mogą Państwo przeczytać tutaj: przeczytaj czym jest mediacja.

Podobny zakaz obowiązuje „w drugą stronę”.

Jeżeli w danej sprawie udzielę którejś ze stron porady prawnej, bądź jestem lub byłam jej pełnomocnikiem lub obrońcą w konkretnej sprawie, to w tej sprawie nie mogę przyjąć roli mediatora.

Zobacz:
Radca prawny
Mediator

Poufność

Pomagam w sprawach prywatnych i firmowych przedsiębiorcom (w tym także rolnikom) i osobom prywatnym. Poruszane tematy bywają bardzo delikatne i wymagają zapewnienia poufności.

Moi Klienci mogą mieć pewność, że wszelkie informacje, o których dowiem się w związku z prowadzeniem sprawy, są chronione tajemnicą zawodową, a osoby, których interesy w jakikolwiek sposób kolidują z interesem mojego Klienta, nie będą mogły uzyskać w tej sprawie mojej pomocy prawnej.

Tajemnica zawodowa jest jednym z wyróżników radców prawnych i adwokatów, a obowiązek jej przestrzegania wynika także z naszych kodeksów etycznych. Podobny obowiązek zachowania w tajemnicy obowiązuje mediatora.

Zobacz:

Kodeks etyki radcy prawnego
Kodeks etyki adwokackiej
Europejski Kodeks Postępowania Mediatorów

Pomagam osobiście – wnikliwie analizując sprawy, z którymi Państwo się do mnie zgłaszacie.

Nie udzielam pomocy prawnej osobom anonimowym. Podanie przez zgłaszającą się osobę swoich danych osobowych i dokładne opisanie sprawy jest bezwzględnym wymogiem dla udzielenia pomocy prawnej.

Specjalizacja

Specjalizuję się w pomocy prawnej, mającej na celu wspieranie rodziny na każdym etapie jej trwania i rozwoju.

Począwszy od momentu jej powstania:

– zawarcie małżeństwa, umowy majątkowe małżeńskie, wybór małżeńskich ustrojów majątkowych, prezenty ślubne, umowy z zakresu organizacji uroczystości weselnych),

poprzez kolejne etapy rozwoju:

– ochrona majątku, zmiana majątkowej umowy małżeńskiej, alimenty, prowadzenie firmy,  praca zarobkowa i egzekucja należności, gospodarstwo rolne, nabywanie nieruchomości, zasiedzenie, przywrócenie posiadania, umowy darowizny i sprzedaży, odszkodowania,

aż po etap zmiany pokoleniowej:

 umowa z następcą, fundacja rodzinna, sukcesja, testament, postępowanie spadkowe, zrzeczenie się dziedziczenia i inne umowy dotyczące spadku.

Zobacz:

Porady prawne online
Skorzystaj z mediacji on-line
Odpłatność

Blogosfera

Oprócz tej strony, dzielę się swoją wiedzą na dodatkowych blogach tematycznych:

O sprawach karnych i nie tylko – piszę na stronie http://apelacja-blog.pl

O sprawach bliżej związanych z szeroko rozumianym prawem rodzinnym – piszę na stronie https://rodzinawsandomierzu.pl

Jeżeli Państwa interesuje konkretna tematyka – zachęcam do , subskrypcji wybranych blogów, śledzenia kolejnych wpisów i proponowaniu nowych, ciekawych tematów.

Jeśli potrzebujecie Państwo konsultacji prawnej w konkretnej sprawie – serdecznie zapraszam do kontaktu. Z przyjemnością Państwu pomogę. Mój adres e-mail: poczta@orlowskam.com, tel. 530 892 582

This is an example of a sitewide notice - you can change or remove this text in the Customizer under "Store Notice" Odrzuć

Dzień dobry!

dziękuję za wizytę na kancelaryjnym blogu, Zawsze jesteście tu Państwo mile widziani.

Zostawienie adresu e-mail, ułatwi bycie na bieżąco ze wszystkimi tutejszymi artykułami.  Z subskrypcji można się w każdej chwili wypisać.

Subscribe to Blog via Email

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Moniki Orłowskiej z siedzibą w Sandomierzu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem poczta@orlowskam.com

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności oraz Polityce Bezpieczeństwa Informacji https://orlowskam.com/informacje/

W sprawach spornych osoba, której dane dotyczą, może złożyć skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych

 

×